COMMON PEOPLE | Milford Graves Full Mantis (2018)
calendar
2020 11 18 2020 11 28

COMMON PEOPLE | Milford Graves Full Mantis (2018)

calendar
2020 11 18 2020 11 28

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ persikelia į virtualiąją „Kino fondo“ platformą, kurioje lapkričio 19–29 d. bus rodomas filmas „Milford Graves Full Mantis“ (rež. Jake Meginsky, „Neil Young”, 2018).

„Milford Graves Full Mantis“ – tai žymaus perkusininko ir impozantiško menininko Milfordo Graveso portretas, tyrinėjantis jo kaleidoskopinį kūrybiškumą ir nenumaldomą smalsumą.

M. Gravesas koncertuoja tarptautiniu mastu nuo 1964-ųjų tiek kaip solistas, tiek su ansambliais ir tokiomis legendomis kaip Albertas Ayleris, Giuseppis Loganas ir Sonny Sharrockas. Jis daugelio laikomas avangardinio džiazo pradininku ir išlieka viena įtakingiausių gyvų figūrų džiazo evoliucijoje.

Savo forma išsiskiriančiame filme M. Gravesas pasakoja apie atradimus, sunkumus ir išgyvenimą, apmąsto svingo esmę, aktyvuoja elektroninius stetoskopus savo rūsio laboratorijoje, kad apdorotų savo širdies garsą, ir keliauja į Japoniją, kur koncertuoja autizmu sergančių vaikų mokykloje, įkvėpdamas moksleivių būrį spontaniškos kolektyvinės energijos demonstracijai.

Svyruojantis tarp dabarties ir praeities bei audžiantis intymius sudėtingos menininko kosmologijos žvilgsnius su žavingais pasirodymais po visą pasaulį, „Milford Graves Full Mantis“ yra sklandumo, poliritmo ir intensyvumo pilnas kinas, įkūnijantis pačios M. Graveso muzikos esmę.

Dokumentika, JAV, 2018, 91 min., Rež. Jake Meginsky, Neil Young

Anglų k. su lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems.



_

Bilieto kaina „Kino fondo“ platformoje – 2,99 Eur. Nuoroda filmo peržiūrai bus paskelbta netrukus.

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti unikalius dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras: nuo privilegijų stokojančių visuomenės grupių istorijų iki kultinių figūrų meno ir kultūros istorijoje portretų.

Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti ne tik apie filmų turinį ir socialinę problematiką, bet ir apie dokumentinio kino reiškinį apskritai. Filmų peržiūrose ir lydinčiose diskusijose keliami klausimai, susiję su dokumentinio kino kūrimo etika, režisūriniais sprendimais. Filmuoti ar nefilmuoti? Kada režisierius (-ė) peržengia artumo su savo subjektu ribą? Ar dokumentinis kinas turėtų atspindėti tikrovę ar kūrėjo viziją? Apie tai diskutuojama ir kalbama žvelgiant į kino filmus, kurių centre – savo istorijas pasakojantys žmonės: jautrūs, ne visada pritampantys, kūrybingi ir ekscentriški.

Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas”) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).

Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai.

Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kirtimų kultūros centras, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras, Vilniaus queer festivalis „Kreivės“.