COMMON PEOPLE | 5 Dreamers and a Horse (2022)
calendar
2022 11 24
clock
17:00

COMMON PEOPLE | 5 Dreamers and a Horse (2022)

calendar
2022 11 24
clock
17:00

Kviečiame į Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamo dokumentinių filmų peržiūrų ciklo „Common People“ paskutinį šių metų renginį!


Ketvirtoji peržiūra

Lapkričio 24 d. 19 val. į Kauno menininkų namų salę iš Armėnijos atvyksta Lietuvoje dar nerodytas filmas „5 Dreamers and a Horse“ (liet. k. Penki svajotojai ir arklys) (2022). Režisieriai Arenas Malakianas ir Vahagnas Chačaturianas sukūrė elegantišką ir paslaptingą dokumentiką apie sudėtingą ir prieštaringą šalį, kurioje archajiškos tradicijos egzistuoja kartu su jaunų žmonių, svajojančių apie revoliuciją, karta. Paversti svajones realybe – to, regis, abu kūrėjai linki savo herojams.


Apie filmą ir režisierius

Per empatišką ir estetizuotai poetišką dviejų režisierių žvilgsnį „5 Dreamers and a Horse“ demonstruoja tris Armėnijos veidus. Pirmąjį atstovauja ligoninės liftininkė – entuziastingo ir intensyvaus urbanistinio sovietizmo simbolis – svajojanti tapti kosmonaute. Antrąjį simbolizuoja tobulos žmonos ieškantis ūkininkas, susiduriantis su nevaisingumo problema – liūdnai puikus kaimo visuomenės, kurioje dominuoja patriarchatas, pavyzdys. Trečiąją Armėniją įkūnija dvi queer veikėjos, kovojančios už laisvę tiesiog būti savimi – tai atsivėrimo išsvajotiems ir idealizuotiems Vakarams simboliai.

Arenas Malakianas ir Vahagnas Chačaturianas sukūrė filmą apie svajones ir troškimą gyventi idealioje ateityje, kurioje tampama herojais. Abu armėnų režisieriai, pasirinkę griežtą, tačiau pagarbią kryptį, leidžia mums stebėti jų tautą be valdžios, kuri norėtų kontroliuoti visus ir viską, primestų filtrų. Jų filmas vaizduoja daugialypę tautą, kurioje tradicija kertasi su plačių pažiūrų jaunimu, dekonstruojančiu jos ribotumą.

Dokumentika; Armėnija, Vokietija, Šveicarija, Danija ir Sakartvelas, 2022. Filmas bus rodomas armėnų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 80 min.

2011 m. Arenas Malakianas buvo priimtas į Jerevano valstybinio teatro ir kino instituto Kino meno katedrą. 2013 m. Sofijos studentų filmų festivalyje, Bulgarijoje, jis pristatė savo filmą „Prisipažinimas meilėje japonišku stiliumi“ (Love Confession in Japanese Style) ir laimėjo geriausio filmo montažo nominaciją. 2013 metais Arenas dalyvavo lenkų dokumentiniame projekte „Nuo saulėtekio iki saulėlydžio“ (From Sunrise to Sunset) ir šio projekto rėmuose režisavo filmą „Senelis ir močiutė“ (Grandpa and Grandma).

Vahagnas Chačaturianas gimė Jerevane 1991 m. Būdamas 17 metų persikėlė į Kiniją, o 2008–2014 m. studijavo kino kūrimą Pekino kino akademijoje ir pradėjo filmuoti dokumentinius filmus. 2014–2016 m. jis dalyvavo DOC Nomads programoje ir studijavo ULHT Lusófona universitete Portugalijoje, SZFE teatro ir kino meno akademijoje Vengrijoje bei LUCA menų mokykloje / Šv. Luko kolegijoje Belgijoje. Jis nufilmavo „Telefono būdelę“ (Phone Booth, 2014) Portugalijoje, „Tai nėra vamzdis“ (This is not a Pipe, 2015) Vengrijoje, ir tais pačiais metais „Prarastą sapną“ (Lost Dream) Belgijoje. Šie filmai buvo rodomi keliuose kino festivaliuose visame pasaulyje.



_

RENGINYS NEMOKAMAS.

Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti apie filmų turinį ir socialinę problematiką bei dokumentinio kino reiškinį apskritai.

Šių metų programa kviečia nagrinėti individo ir bendruomenių santykį su aplinkos erdve, kraštovaizdžiu, kurioje jie gyvena ir veikia. Į kraštovaizdį žvelgsime kaip į veiksnį generuojantį socialines, politines ir ekologines prasmes. Keturi programos filmai atskleis ne tik peizažų grožį ar problematiką, bet ir kontekstus, kuriuose jie egzistuoja, bei teigiamą ar neigiamą jų įtaką individui ir atvirkščiai. Keliaudami nuo idiliškų provincijos vaizdų iki užterštų didmiesčių, susitelksime į istorinius aplinkos sluoksnius, ekologines ir asmenines žmonių tragedijas, socialines problemas. Bandysime suvokti, kaip žmogaus ir erdvės santykis keičiasi šių dienų iššūkių akivaizdoje. Ciklas truks iki lapkričio 24 d.

Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas“) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).

Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras.