ŠŠSRugsėjo 11-13 dienomis, 18.00-20.30 val. Kauno menininkų namuose Šiuolaikinio šokio seminaras „Kūniškas Kūrybingumas“. Užsiėmimus veda: Ugnė Dievaitytė. Kaina: 45 Eur (35 Eur – moksleiviams, studentams, senjorams bei turintiems bedarbio pažymėjimą)

Registracija būtina: dievaityte@gmail.com arba 858645247
Vietų skaičius ribotas.
Šokio patirtis nebūtina.

 

PLAČIAU APIE SEMINARĄ

„Vienas svarbiausių šokio aspektų man yra tai, kad šokdamas jauti, kad esi GYVAS. Šokis gimsta prieš žodį, yra laikinas kaip ši akimirka, kaip pats gyvenimas, todėl jis taip lengvai suartina mus su pačiais savimi, su kitais ir su mūsų pačių egzistencija.“ – Ugnė Dievaitytė

Ugnė Dievaitytė suvokia kūną kaip kūrybišką tada, kai jis geba čia ir dabar reaguoti į tai, kas vyksta, į tai, ką pastebime, jaučiame ir suvokiame. Kai kūnas geba veikti kaip atsakas į visa tai, greičiausiai spontaniškai. Kūno kūrybingumas yra itin susijęs su sąmoningumu ir gebėjimu sutelkti dėmesį, bet lygiai taip pat ir laisvai jį paleisti. Tai šokėja apibūdina kaip vidinę ir svarbiausią seminaro giją.

Seminaro metu šokis nagrinėjamas iš dviejų perspektyvų – techninės ir kūrybinės. Gilinimąsi į tai, kaip natūraliai juda žmogaus kūnas, fiziniu ir mechaniniu požiūriu. Mokomasi kaip galima judėti remiantis kūno struktūromis (skeleto, stuburo ir sąnarių artikuliacija-judėjimu, raumenų tonusu, svorio paskirstymu) ir kaip jomis pasinaudoti, kad judėjimas taptų lengvesnis, įvairesnis ir laisvesnis.

Ypač didelė reikšmė teikiama stuburui, kaip viso žmogaus judėjimo varikliui ir ašiai. Apžvelgiami penki judesiai priklausantys stuburui ir didžiajai daliai mūsų sąnarių: sulenkimas, išlenkimas, šoninis lenkimas, rotacija (sukimas) ir išilginimas (erdvės suteikimas). Per judesį seminaro metu integruojamos nepriklausomybės ir susietumo sąvokos, mokomasi suvokti, kad atskiros kūno dalys gali judėti nepriklausomai ir kartu yra neišvengiamai sujungtos su kitomis.

Kūrybinėje seminaro dalyje nagrinėjamas trikampis santykis, kuris gimsta šokant: Aš (mano judėjimas), Kiti ir Erdvė. Kaip šokti, kad galėtum būti ištikimas tiek sau, tiek kitiems, tiek erdvei, kaip žaisti su šiais trimis elementais. Tyrinėjama kaip erdvė, su joje esančias objektais ir subjektais, daro įtaką ir netgi kuria šokį. Taip pat gilinamasi į tai, kaip galima apibrėžti šokį. Stebima, kas vyksta, kai susiduria meninis entuziazmas (noras padaryti kažką kūrybiško) ir fizinė realybė.

Judesys ir jo parametrai tyrinėjami individualiai, porose ir grupėse. Pradedama tyrinėti šokant individualiai, vėliau dirbant porose ar mažose grupėse stebint, diskutuojant, apsikeičiant nuomonėmis ir judėjimo kokybėmis.

Be aprangos su savimi darbui seminare turėti:
• Pilną plastikinį vandens butelį 1,5 l (vanduo bus naudojamas ne gėrimui)
• Vieną iš šių daiktų: švarkelis, džemperis su užtrauktuku ar marškiniai ilgomis rankovėmis. Tinka bet kas, ką galima užsegti ar atsegti per priekį, ko nereikia mautis per galvą ir kas turi ilgas rankoves. Drabužis, kurio negaila suprakaituoti.

UGNĖ DIEVAITYTĖ – choreografė, šokėja ir šiuolaikinio šokio dėstytoja, pastaruosius penkerius metus reziduojanti ir dirbanti Madride, Ispanijoje. Mokėsi šiuolaikinio šokio, šokio improvizacijos technikų, šokio-judesio terapijos Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. 2016 m. dalyvavo DanceWEB šokio programoje (Impulstanz, Viena, Austrija).

Ugnė taip pat baigė Psichologiją VDU (Sveikatos psichologijos magistro laipsnis). Jai yra tekę šokti ir bendradarbiauti su tokiomis šokio trupėmis ir choreografais kaip: Camille Hanson dance company (USA), Poliana Lima (Brazilija), Babirusa danza, Beatriz Palenzuela, Koke Armero (Ispanija), Sharon Fridman (Izraelis), ARCO collective (Didžioji Britanija), Aura, Vytis Jankauskas, Aira Naginaviciute (Lietuva).

Tarptautiniu mastu Ugnė tapo žinoma 2014 m. tapusi pasaulinės šokio mugės Tazmesse veidu. Menininkė yra pelniusi nemažai apdovanojimų (Madrido choreografijos konkursas, 2012; Vila-Real en Dansa festivalis, 2014; Distrito de Tetuán choreografijos konkursas, 2017 ir kt.).

Menininkės darbai buvo pristatyti tokiuose platformose kaip Edinburgh Fringe’16, Aerowaves Spring Forward, Mercat de les Flors (Barselona), Teatros del Canal (Madridas), Schwankhalle Bremen (Vokietija), Korzo theater (Nyderlandai), New Baltic dance, Arts Printing House, Kultūros fabrikas (Lietuva), Tripspace (Didžioji Britanija).

Ugnė Dievaitytė derina choreografės ir šokėjos darbą su dėstymu ir veda šokio pamokas bei seminarus Ispanijoje, Lietuvoje bei kitose šalyse.

Daugiau: www.dievaityte.com

Atgal