DebiutaiLapkričio 15 d., trečiadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose Jūsų laukia POEZIJOS DEBIUTAI. Dalyvauja: poetės Lina Buividavičiūtė ir Egidija Šeputytė, fleitininkė Monika Ryškutė, vakaro vedėjas – literatūrologas dr. Ramūnas Čičelis. Kviečiame! Įėjimas nemokamas. Debiutančių knygas galėsite įsigyti.

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriui sumanius ir Kauno miesto savivaldybės inicijuojamai programai „Iniciatyvos Kaunui“ iš dalies finansuojant, per Poezijos pavasario-Maironio premijos laureato vainikavimo šventę pristatomas ir pirmosios poezijos knygos autorius. Pirmosiomis debiutantėmis tapo moterys, kurių eilėraščių rinkinius išleido „Kauko laiptai“: Egidija Šeputytė „Sekretai ir sekreterai“ (2016) ir Lina Buividavičiūtė „Helsinkio sindromas“ (2017).

LINA BUIVIDAVIČIŪTĖ gimė 1986 m. Kaune. Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete baigė lietuvių filologijos ir reklamos bakalaurą, lietuvių literatūros magistrą ir lietuvių literatūros doktorantūrą. Kaip poetė prieš porą metų debiutavo „Nemune“. Aktyviai publikuojasi kultūrinėje spaudoje, kitais metais jos eilėraščiai pasirodys almanache „Poetinis Druskininkų ruduo“.
Pirmojoje savo knygoje „Helsinkio sindromas“ autorės lyrika panaši į ledus nešančią upę, kai pavasarinė vandens stichija, rodosi, išplaus krantus, pakeis senvagės vietą ir visa, kas pateko į vandenį, bus nuplukdyta nežinia kur.

Linos Buividavičiūtės poezijoje apstu netikėtų sugretinimų, kultūrinių ir mitologinių bei teologinių asociacijų, kurios neretai perauga į provokacijas. Tad visai natūralu, kad jos žodyne archetipai šliejasi prie slengo, ironija perauga į groteską, o tai, ką banaliai derėtų vadinti jaunatvišku maksimalizmu, ne taip jau retai deformuojasi į neurotines būsenas.

Autorė dažnai prabyla pirmuoju asmeniu (taip kuriamas autentiškumo modelis?), tačiau asmeniška dvasinė patirtis šioje poezijoje virsta universalia.

Linos Buividavičiūtės eilėraščiai iš pirmo žvilgsnio labai spontaniški, temperamentingi, bet atidžiau sekant knygos raidą tenka konstatuoti, kad autorė aklai nepaklūsta lyg iš niekur srūvančiam tekstui, kad teksto įkarštis – programinių nuostatų rezultatas. Tą liudija kai kurie per knygą keliaujantys ir motyvuotai pasikartojantys įvaizdžiai, tą labai aiškiai autorė deklaruoja skyriuje „Metapoezija“.
Aštriabriauniai poetės tekstai atlieps šiandienos moteriai. Leksika nutrins ribą tarp lyrikoje „įteisinto“ ir „nepriimtino“. Tačiau ne vienas poezijos skaitytojas atpažins save ir jausenas nesaugiame pasaulyje.

EGIDIJA ŠEPUTYTĖ gimė 1975 m. Vytauto Didžiojo Universitete įgijo psichologijos bakalauro ir magistro laipsnius. Analitinės psichoterapijos tęstinių studijų dalyvė. Užsiima privačia psichoterapijos praktika. Poetinis debiutas įvyko „Nemune“, 2006 m. Po ilgos pertraukos, 2016 m. išleista pirmoji eilėraščių knyga „Sekretai ir sekreterai“. Šiuo metu rengiamos publikacijos žemaičių poezijos almanachui „Kalvos“ ir antologijai „Pirmos eilutės moteris“.

Mergaitė ir naivūs vaikystės sekretai; brandi moteris ir mįslingi puošnūs sekreterai, jų stalčiukai bei slaptavietės; moters-mergaitės, išorinio pasaulio ir vidinės realybės alcheminė jungtis ir lengvas visa tai skiriantis šydas – esminiai Egidijos Šeputytės pirmosios knygos rūpesčiai, psichologiniai vektoriai, aišku, ir grakštūs poetiniai atradimai.

Atgal