NYKOKARugpjūčio 22 d. Kauno gatvės meno festivalis NYKOKA ir #menininkai kviečia į eskizų, dalyvaujančių konkurse Pilies g. 4 namo sienai gyvinti, parodą. Rugpjūčio 24 dieną 18 valandą kviečiame į eskizų aptarimo renginį. Šį vakarą taip pat bus paskelbtas ir apdovanotas laimėtojas. Paroda vyks Kauno menininkų namų Galerijoje iki rugpjūčio 25 d.

Kauno gatvės meno festivalis NYKOKA keičia požiūrį į gatvės meną ir kviečia kartu kurti Kauno aplinką. Festivalis kviečia apžvelgti konkurse dalyvaujančių menininkų idėjas parodoje. Čia bus eksponuojami konkurso, Pilies g. 4 namo sienai, dalyvių eskizai. Ši daugiabučio namo siena, dar vadinama ,,vartais į senamiestį“, yra dažnai praeinama ir pravažiuojama tiek kauniečių, tiek miesto svečių, todėl yra gana jautri vieta, turinti potencialo tapti reprezentacine. Dėl greta esančių lankytinų miesto objektų (Rotušės a., Kauno pilis, upių santaka) bei Kauno tautinės kultūros centro, kūrinys gali tapti gerai atpažįstamas bei asocijuojamas su Kauno miestu.

Geriausią idėją bei eskizą, kurio darbas bus įgyvendintas rinks:
Gintaras Česonis (pirmininkas, Fotomeninikų sąjunga Kauno sk.), Doc. Dr. Linara Dovydaitytė (VDU Menų fakulteto Menotyros katedros vedėja), Audrys Karalius (architektas, Architektų sąjunga Kauno sk.), Asta Kiaunienė (pirmininkė, Architektų sąjunga Kauno sk.), Gintautas Vaičys (tapytojas, Dailininkų sąjunga Kauno sk.), Kūrinio eskizą derins Kultūros paveldo departamento Kauno sk. vyr. specialistė Rimantė Gudienė.
Festivalis suteiks reikiamas medžiagas ir priemones kūriniui įgyvendinti bei honorarą.

Apie festivalį
NYKOKA Kaune skleidžia profesionalų gatvės meną jau nuo 2014 metų. Įkvėpimu tapo T. Šimkaus ir jo kolegos Ž. Amelyno įgyvendintas didelio formato gatvės meno kūrinys „Senelis išminčius“ (2013 m.). Jau prie pirmojo festivalio prisijungė ne tik pradedantys, tačiau ir patyrę menininkai – sumanytojas T. Šimkus, V. Jakas, Morfai ir kiti. Per keletą NYKOKA gyvavimo metų ne tik įgyvendinta daugybė kūrinių ant sienų mieste, bet ir „atidaryta“ legali grafiti siena. Festivalio sumanytojai džiaugiasi, kad į NYKOKA įsitraukiantys menininkai populiarina gatvės meną kurdami ir savo individualius projektus – V. Jako „Kiemo galerija“ tapo mėgstama vieta ne tik kauniečiams, bet ir miesto svečiams, T. Vincaitis – Plūgas ir „Kekto“ projektas skelbia Kauno legendą, o štai Morfai su „Mažųjų sienų“ projektu vis geba nustebinti.

Atgal