DekompozicijaKovo 23 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno menininkų namų Galerijoje ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“ pristato Kristinos Petrošiutės parodą „Dekompozicija“. Paroda veiks iki balandžio 6 d.  Renginys nemokamas.

Visas XX a. pradžios komercinis kinas buvo filmuotas ant itin degios ir chemiškai nestabilios nitratinės juostos. Kadangi reaguodama su aplinka nitroceliuoliozė lengvai keičia savo savybes, ant jos filmuotą medžiagą ypatingai sunku išsaugoti: kadrai keičia spalvas, blunka, juosta natūraliai suyra.

Kristinos Petrošiutės nuotraukų serijoje, vaizduojami stop kadrai iš Amsterdamo kino institute „EYE“ saugomų nitroceliuliozinių kino juostų, skirtų išmetimui. Viena vertus, juose užfiksuoti negrįžtami kino vaizdinių pasikeitimai yra tarsi nebylus nekrologas bendrai tradicinio meno ir technologijų ambicijai – įvaldant gamtą, sustabdyti laiko tėkmę. Iš kitos pusės, šie „kadrų kadrai“ ypatingai parankūs kelti klausimą apie materialaus kaupiklio pokyčių įtaką meno kūrinio prasmei. „Dekompozicija“ – tai mėginimas užfiksuoti laiko ir mirties procesų prigimtinį poetiškumą.

Kristina Petrošiutė (g. 1982) – Islandijoje gyvenanti fotografė. 2015-ais metais baigusi Profesionaliosios fotografijos mokyklą Reikjavike, ji užsiima dėstymu, o taip pat dirba su komerciniais ir asmeniniais projektais, eksponuojamais Islandijoje ir už jos ribų. Atsikartojanti Kristinos kūrybos tema – beverčiais laikomi, nereikalingi arba išmesti daiktai.

Atgal